10 interesujących ciekawostek o Katastrofach Morskich

Niniejszy artykuł zostanie poświęcony ciekawostkom o katastrofach morskich.

Katastrofy te były spowodowane zazwyczaj w wyniku błędu człowieka lub złej pogody.

Na skutek zniszczenia części statku zostało utracone część załogi lub cała, przy tym mogła wystąpić kolizja z innym statkiem.

1. Titanic,

Najsłynniejsza katastrofa morska to Titanic, którego historia została odtworzona poprzez nakręcenie filmu. Badacze do dziś szukają wszystkiego, co związane jest z ta katastrofą. Titanic straszny los, który spotkał ludzi udających się w rejs.

2.Piracki statek.

Natomiast ciekawostkom o statkach są tak zwane statki pirackie. Podobnie, jak przejęte przez terrorystów samoloty, są one porywane. Statki z ludźmi, z towarem przewożonym do innego kraju mogą być napadnięte. I nie zawsze są one przyjmowane. Ze względu na bezpieczeństwo kraju stosowane są znaki umowne.

3. Katastrofa przy brzegach Haiti.

Katastrofa przy przybrzeżach Haiti. Na pokładzie znajdowało się około 50 ludzi. Statek dryfował ponad pół miesiąca. Przyczyną katastrofy była awaria silnika. Jedynie poprzez doniesienia doszło do tej informacji.

4. Wyspa St. Martin.

Inna podobna katastrofa, gdzie na pokładzie znajdowali się obywatele Dominikany. Płynęli oni do Puerto Rico. Kraju, który zupełnie zbankrutował.

Znalazł się w sytuacji, jak Grecja. Statek zatonął, a jego załoga to około 20 pasażerów, którzy ponieśli śmierć. Sugestie, jakie się nasuwają to przyczyna tych dwóch katastrof był słaby sprzęt, czyli słabe statki, które nie miały wyposażenia ratowniczego.

A pasażerowie to imigranci. Jednak nie wiadomo dlaczego płynęli do kraju, który zupełnie nie daje warunków zagranicznym imigrantom.
Każda katastrofa może być w miarę uratowana. Należy jednak brać pod uwagę wiele czynników, by nie narażać ludzi na niepowodzenie.

5. Wyposażenie ratownicze.

Wyposażenie sprzętu ratowniczego, który musi zawierać race świetlne, koła ratunkowe, radiotelefon, patent na prowadzenie statku oraz kotwice, i tak dalej, i tym podobnie. Każdy statek musi pływać na wyznaczonych strefach. I nie może być słabszy na wyższych strefach, gdzie fale są wysokie, a wiatr jest nazbyt silny.

6. Titanic liczba pasażerów.

Titanic, gdy zatonął miał na pokładzie ponad 2000 pasażerów. Przeżyło zaledwie 750 pasażerów. I można by powiedzieć, że pomimo, takich strat, nie była to największa katastrofa.

7. Titanic, a jego rozgłos.

Natomiast media wpłynęły na duży rozgłos Katastrofy Titanica.
I warto zauważyć, że w tamtych czasach, jeszcze nie było samolotów, samochodów sportowych by móc łatwo podróżować. Ludzie uważali statki za luksus.
statki były wykorzystywane niegdyś do bitw. Miały znaczące wartości, podbijano nimi inne ziemie.

8. Bitwa o Anglię.

W ten sposób również można powiedzieć, że królową angielska nie podbito flota statków. Zatonęły one na morzu, płonąć i tracąc żołnierzy. Nie sposób sobie wyobrazić stracenie ręki, czy nogi w tamtych czasach. obrazy z tamtych czasów są nazbyt drastyczne, a medycyny była bardzo daleko w postępach.

9. Katastrofy ekologiczne.

Oczywiście, katastrofy morskie są również na tle ekologicznym. Poprzez wycieki ropy, czy innych płynów do morza, czy oceanów. Poprzez to straty są ogromne, dochodzi do zanieczyszczenia wód oraz ryb i ptactwa.

10. Exon Valdez.

Ten tankowiec wypełniony po brzegi ropą naftową uderzył o skały. W ten sposób ponad 40 mln litrów ropy przedostało się do morza. Sam kapitan był pod wpływem alkoholu. I tu błąd ludzki jest widoczny gołym okiem.

3.8/5 - (liczba ocen: 5)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.