10 interesujących ciekawostek o Fryderyku Chopinie

posąg

Niniejszy artykuł zostanie poświęcony Fryderykowi Chopinowi. Twórcy wielu utworów, które można do dziś grań na pianinie. Jak i również tworzone są wielkie festiwale, konkursy, gdzie prezentowane są jego utwory.

Na jego część nazwano lotnisko w Warszawie.

1. Data narodzin nie znana

Fryderyk Chopin narodził się w roku 1810. Jego rodzinna miejscowość, i miejscowość narodzin to Żelazowa Wola.

2. Zaborczość ojca

Tam też jego ojciec nucił, i zmuszał do praktykowania gry na fortepianie. Chciał by jego syn stał się kimś, coś w życiu osiągnął, jednak nie myślał, że stawia przed nim bardzo wysoką poprzeczkę.

3. Początki gry na fortepianie

pomnik

Wpływ na nauki muzyki miała matka, która starała się o jego talent. Rozpoczęte nauki trwały od roku 1815.

A już w roku 1817 Chopin stworzył swe pierwsze kompozycje.

Za niecałe już kolejnych 9 lat Chopin pokazał klasę, dając pierwszy koncert. Koncert ten odbył się za granicą. Tym samym zwiedził Niemcy i Austrię

4. Młodzian – Chopin

Chopin, jako młody człowiek miał też swój rozwój. Jak każdy potrzebował rozmnożenia, się oraz bycia z drugą osobą.

5. Dzieciństwo, a dorosłość

Dzieciństwo i ręka ojca odbiły piętno na psychice młodego Chopina. Już jako dorosły stał się identyczny, jak jego ojciec. Potrafił karać podopiecznych, których uczył karami cielesnymi.

6. Miłość

Poznał on w swoim życiu wiele kobiet. I bardziej dwie poważne miłości, jakie przeżył to były z Marią Wodzińską oraz z George Sand.

7. Zdrowie

Chopin chorował na gruźlicę. Zbawczym miejscem miała być Majorka, gdzie zabrała go tam G. Sand. Jednak w późniejszym czasie po rozstaniu z Sand Chopin popadł jeszcze bardziej w chorobę.

8. Śmierć

Uważano, że zmarł z przyczyn rozstania z ukochaną.

9. Muzyka klasyczna

Muzyka, którą komponował Chopin to muzyka klasyczna. Dziś już raczej nie jest ona aż tak popularyzowana. Nowoczesny pop, dance spowodowały metamorfozę w muzyce.

10. Chopin – Spring Waltz

Choć wspaniałym utworem jest wiosenny Waltz Chopina. Utwór ten jest bardzo ciekawy. Odróżnia się od innych utworów. Wpada w delikatne cienkie tony, które nie sposób przeoczyć w słuchu..

3.1/5 - (liczba ocen: 7)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.