10 Interesujących atrakcji w Pucku

Polskie morze kojarzy nam się głównie z wieloma małymi miasteczkami turystycznymi, w których możemy odpoczywać spędzając czas na plaży.

To właśnie plażowanie oraz korzystanie z możliwości jakie daje nam woda jest głównym zajęciem w trakcie urlopów większości polaków. W ten sposób możemy odpocząć i zrelaksować się zapominając o problemach codziennego życia.

Jednak z czasem ciągłe opalanie się lub pływanie może stać się nudne, dlatego zaczynamy rozglądać się za dodatkowymi atrakcjami, które mogą urozmaicić nasz wyjazd. Dziś opowiemy więcej na temat atrakcji turystycznych, które mogą zainteresować osoby wybierające się do Pucka.

Jest to jedna z chętniej wybieranych lokalizacji w okresie wakacji, dlatego chętnie powiemy o nim więcej.

1. Muzeum Ziemi Puckiej

Miejsce, które pozwoli nam połączyć odpoczynek z poszerzaniem naszej wiedzy. Idealnie sprawdzi się dla osób, które w trakcie urlopu chcą zrobić coś pożytecznego.

2. Park Ewolucji

Park Ewolucji warto wybrać się tu całą rodziną. W trakcie wizyty w tym miejscu można poszerzyć swoją wiedzę na temat powstawania naszej planety oraz historycznych organizmów żyjących na ziemi miliony lat wcześniej.

3. Labirynt w Polu Kukurydzy

Labirynt w Polu Kukurydzy miejsce dla osób kochających wyzwania. Świetna przygoda dla całej rodziny, w trakcie której można przetestować swój zmysł orientacji.

4. Osada Średniowieczna Sławutowo

Osada Średniowieczna Sławutowo jest to rekonstrukcja średniowiecznej osady z przełomu IV i X wieku. Dobrze będą się tu bawić osoby, które fascynują się historią oraz życiem naszych przodków.

5. Muzeum Motyli

Muzeum Motyli nietypowe miejsce, w którym można zetknąć się bliżej z tymi wyjątkowymi i pięknymi motylami. Muzea o podobnej tematyce są rzadko spotykane, dlatego warto zapoznać się z ofertą tego zlokalizowanego nad morzem.

6. Lemur Park Rumia

Świetne miejsce dla fanów zwierząt. Możecie tu zetknąć się twarzą w twarz z lemurami, które znamy dobrze z popularnych bajek dla dzieci.

7. Ścieżka rowerowa Swarzewo-Krokowa

Atrakcja skierowana dla fanów aktywnego wypoczynku. Osoby, które kochają jazdę na rowerze i na wakacyjny urlop zabierają ze sobą swój rower powinny sprawdzić ten szlak.

8. Tor Kartingowy Władysławowo

Tor Kartingowy Władysławowo miejsce, które idealnie sprawdzi się dla osób szukających adrenaliny. Według nas jest to świetna rozrywka dla osób w starszym wieku

9. Muzeum Figur Woskowych

Muzeum Figur Woskowych jedno z podobnych miejsc znaleźć możemy we Wielkiej Brytanii, jednak w Polsce również możemy przeżyć świetną przygodę. Warto wybrać się do tego miejsca, aby stanąć twarzą w twarz z prawdziwymi sławami.

10. Wystawa Kilkumetrowych Owadów

Wystawa ta może być naprawdę ciekawym przeżyciem dla osób w każdym wieku. Jest to również miejsce, w którym możemy zrobić niezapomniane zdjęcia z muchami większymi od nas lub z ogromnymi pająkami.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.