10 interesujących atrakcji w Ostrawie

Miasto po stronie czeskiej na granicy Śląska Cieszyńskiego.

Przemysłowy charakter miasta nie przeszkadza turystom odwiedzać to atrakcyjne miejsce oferujące wiele ciekawych rozrywek związanych z historią miasta i okolicznych miejsc.

Ostrawa to bardzo ciekawe miasto, niepodobne do innych i warto je odwiedzić.

1. Witkowice

Witkowice to poprzemysłowy teren z XIX wieku będący kiedyś własnością bogatej rodziny Rothschildów wpisany na listę dziedzictwa narodowego . Obecnie centrum edukacji i kultury. Trzeba go zobaczyć, bo to jedyny taki obiekt w Europie.

2. Obiekty przemysłowe

Obiekty przemysłowe sprzed wieku udostępnione do zwiedzania w trakcie ścieżki edukacyjnej: Kopalnia Hlubina, Koksownia, Wysokie Piece. Jedyne takie miejsce w Europie.

3. Mały Świat Techniki

Mały Świat Techniki – interaktywne muzeum prezentujące rozwój wynalazków technicznych od maszyny parowej po komputery najnowszej generacji. Szybko stąd nie wyjdziecie, bo ekspozycja jest bardzo ciekawa.

4. Festiwal muzyczny

Festiwal muzyczny organizowany co roku na terenie Witkowic ściągający kilkadziesiąt tysięcy miłośników postindustrialnych klimatów. Wiele ciekawych koncertów muzyki reprezentującej różne style światowe.

5. Ulica Stodolni

Ulica Stodolni to najbardziej rozrywkowa ulica w Europie. Na przestrzeni 400 m atrakcje proponują liczne kluby i kawiarnie z muzyką rozrywkową wszystkich epok. Rozbawiony tłum tańczy na ulicy obok siedzących przy stolikach gości. Szał zabawy i radości.

6. Miniuni

Miniuni to świat miniatur w centrum Ostrawy. Wśród obiektów takich jak Wersal również Zamek Królewski w Warszawie. Wokół obiektów krążą miniaturowe pociągi i kolejki

7. Zamek Śląski

Zamek Śląski. Zabytkowy obiekt z XIII wieku zbudowany jako twierdza pograniczna przez piastowskich książąt. W zamku Muzeum Czarownic. W ofercie zamku także „noc z duchami”.

8. Browar Ostravar

Browar Ostravar udostępniony do zwiedzania. Od XIX wieku nadal produkuje lokalne piwo z użyciem dawnych tradycyjnych metod. Obok także muzeum browarnictwa. W programie zwiedzania również degustacja.

9. Kopalnia Michał

Kopalnia Michał. Oferuje klika tras zwiedzania. Autentyczna trasa górnicza od szatni do samej sztolni. Zwiedzamy unikalne łańcuszkowe szatnie, łaźnie, znaczkownię oraz szyby górnicze.

10. Muzeum Zabawek

Muzeum Zabawek będzie atrakcją dla dzieci. Eksponaty z 60 krajów, niektóre nawet z XIX wieku. Szokujące eksponaty.

4/5 - (liczba ocen: 6)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.