10 interesujących atrakcji i faktów o Lidzbarku Warminskim

Lidzbark Warmiński to dla wielu turystów mało znane miasto, ale bezapelacyjnie warte odkrywania.

Położony jest niedaleko Olsztyna i jest prawdziwą kopalnią niesamowitych widoków.

Bezsprzecznie warto zapoznać się z tymi najlepszymi atrakcjami Lidzbarka, by jeszcze bliżej poznać to mało znane miejsce i dzięki temu zrozumieć, dlaczego każda osoba, która się tam pojawi, od razu się w tym mieście zakochuje.

1. Zamek

To jedna z największych i jednocześnie jedna z najlepszych atrakcji na terenie Lidzbarka Warmińskiego. Budowę tej gotyckiej budowli rozpoczęto w 1350 roku i ukończono 50 lat później.

Najbardziej charakterystycznym elementem tego zamku są niezwykle urokliwe krużganki, które otaczają wewnętrzny dziedziniec i są one jedynymi nienaruszonymi na terenie całego kraju.

2. Muzeum Warmińskie

To znakomite miejsce, które aż bije na odległość klimatem historycznym. Urokowi dodaje mu to, że mieści się w wyżej opisanym zamku, dzięki czemu samo zwiedzanie należy do niezwykłych przyjemności.

3. Uliczka Mikołaja Reja

Niezwykle urocza brukowana ulica, która prowadzi od zamku do kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła. Piękne kolorowe kamienice to dodatkowy plus, który zachwyci każdego przechodnia.

4. Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła

To bardzo piękna budowla, którą koniecznie trzeba zobaczyć podczas wizyty w Lidzbarku Warmińskim. Świątynia ta powstała w drugiej połowie czternastego wieku. Charakteryzuje się przede wszystkim ogromną dzwonnicą, która ma prawie 70 metrów.

5. Ratusz

Kolejne z miejsc zdecydowanie wartych odwiedzenia. Powstał w latach 1901-1902 i wyróżnia się tym, że to jedna z tych budowli, która przetrwała wojenne czasy. Wyróżnia się również swoim niecodziennym kształtem, co od razu rzuca się w oczy każdemu będącemu w okolicy turyście.

6. Remiza straży pożarnej

Miejscowi uważają tę historyczną remizę za jedną z najciekawszych atrakcji Lidzbarka. Powstała ona na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku i charakteryzuje się swoją nietypową budową.

7. Mury miejskie

Zwiedzając Lidzbark, nie sposób nie zauważyć znajdujących się tam murów miejskich. Na uwagę zasługuje fakt, że duża ich część zachowała się wręcz w stanie doskonałym, dlatego dzisiaj każdy turysta może nimi cieszyć swoje oko.

8. Wysoka brama

To kolejna z tych imponujących budowli, jaką warto w tym mieście zobaczyć. Powstała ona w latach 1470- 1530, więc praktycznie prawie 100 lat po tym, jak stworzone zostały miejskie mury.

9. Drewniana cerkiew

Budynek ten nazywany jest przez wielu za jedno z najważniejszych dzieł architektury protestanckiej na warmińskiej ziemi. Wyróżnia się on przede wszystkim dwoma niezwykle charakterystycznymi wieżami, które robią na każdym niesamowite wrażenie.

10. Amfiteatr

To bardzo znane miejsce w Lidzbarku Warmińskim i niezwykle często odwiedzane. Urokowi dodaje mu fakt, że jego trybuny zostały skierowane w stronę tamtejszego zamku, co szczególnie wieczorową porą nadaje mu niesamowitego uroku.

4.2/5 - (liczba ocen: 4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.