10 fascynujących ciekawostek o Tolkienie

Na wstępie kilka słów odnośnie Johna Ronalda Reuela Tolkiena (ur. 3-I-92).

Był on twórcą dzieł literackich. Określany mianem poety, pisarza, filologa, oraz był wykładowcom.

1. Wysoka sprzedaż utworu ’ Władca pierścieni’.

Jego dzieło zostało tak bardzo sławne, że sprzedał on w nakładzie 140 milionów egzemplarzy.

2. Dzieciństwo.

W dzieciństwie ukąszony przez tarantulę, to wydarzenie łączył często w swoich utworach.

3. Tolkien, jako osoba dorosła.

Jego służba w wojsku spowodowała, że musiał on również walczyć na froncie. Pomimo tej sytuacji, walczył on do samego końca. Jako silny żołnierz dał przykład, że nie stchórzył. A był zarazem silnym psychicznie i fizycznie człowiekiem.

4. Książka w trzech częściach.

Jego twórczość umożliwiała jemu stworzyć dość obszerną książkę. Jednak jej treść, jaką zawierała, musiała zostać podzielona. Sama autor zapewne nie znał się tak do końca na wydawaniu książek. Dlatego też musiał skorzystać z rad wydawcy.

5. Wiersze.

Tolkien oprócz książek tworzył również wiersze. Stworzył on je już w roku 1911. Mając zaledwie 23 lata, komponował on, jako poeta.

6. Mistrz pióra.

Język angielski miał opanowany do perfekcji. wte sposób mógł on tworzyć różnego rodzaju hymny, pieśni, z gatunku prozy. Choć gramatyka celtycka dla wielu jest bardzo trudnym orzechem do zgryzienia. Do dziś uczona na uniwersytetach polskich.

7. Książka o przyjaźni dwóch pisarzy.

Twórczość Tolkiena umożliwiła wejście w sfery pisarzy. I w ten sposób również mógł on uczyć się nowych, ciekawych rzeczy. Poznawać tajemnice pisarzy i ich odkrywcze rzeczy umożliwiające wiele więcej.

8. Jako żołnierz i poliglota.

Uznawany również za filologa Tolkien stał się poliglota. W ten sposób można się domyśleć, że był on zdolniejszą osobą. Znając dwa języki miał on możliwość większego pola do popisu. Lepszy pogląd na rzeczy, na świat, większe zrozumienie problemów i łatwiejsze ich rozwiązywanie.

9. Żona Tolkiena.

Tolkien był zwykłym człowiekiem. I on również miał swoje życie prywatne. Pojął za żonę Edith, która lubowała się w pianinie.

10.Potomkowie.

Tolkien założył rodzinę, w późniejszym czasie urodził mu się syn. Nazwał go Christopher Tolkien. Podobnie jak J.R.R.T syn jego stał się filologiem.

4/5 - (liczba ocen: 2)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.