10 fascynujących atrakcji dla dzieci w Nysie

Nysa to niezwykle piękne miasto, które leży w województwie opolskim.

W szesnastym wieku miasto to nazywane było perłą architektury śląskiej, co tylko pokazuje z jak magicznym miejscem mamy do czynienia.

Dlatego bezapelacyjnie warto zapoznać się z licznymi atrakcjami, jakie te tereny proponują, szczególnie dla tych najmłodszych, by w przyszłości wracali tu wielokrotnie, mając na uwadze fakt, jakie wrażenie zrobiło na nich to miasto za pierwszym razem.

1. Kościół św. Jakuba i św. Agnieszki

To przepiękna gotycka budowla, która znajduje się praktycznie przy samym rynku. Wnętrze tego kościoła jest wręcz ogromne, ale jednocześnie na uwagę zasługuje fakt, że jest przy tym magiczne. Każde dziecko będzie nim wręcz zachwycone.

2. Wieża Wrocławska

To następna z charakterystycznych budowli na terenie Nysy. To wymalowana na biało wieża brama, która pochodzi z czternastego wieku i jest jednocześnie elementem średniowiecznych murów miejskich w Nysie. Będąc tam z najmłodszymi, zdecydowanie warto zabrać ze sobą przewodnika, którego opowieści zrobią na nich jeszcze większe wrażenie.

3. Ciuchcia turystyczna

To doskonała atrakcja nie tylko dla najmłodszych, ale także dla całych rodzin. To znakomita alternatywa dla spacerów. Jadąc nią, można podziwiać wszystkie najpiękniejsza miejsce w Nysie, doskonale się przy tym bawiąc.

4. Kościół św. Piotra i Pawła

To następny z kościołów, ale jednocześnie jeden z najbardziej niesamowitych na terenie całego śląska. Zachwyci on szczególnie to trochę starsze pokolenie młodzieży. Otóż nie bez przyczyny nazywany jest on perłą śląskiego baroku. Każdy, kto chociaż raz był w jego środku, bezapelacyjnie się pod tym podpisze.

5. Twierdza Nysa

To miejsce niezwykle historyczne, które powinno zobaczyć tam każde dziecko. W obecnych czasach najpopularniejszym jej elementem jest Bastion św. Jadwigi, ale turyści mogą również podziwiać Fort Wodny, który usytuowany jest w Parku Miejskim.

6. Rynek

Sam rynek znajdujący się na terenie Nysy również jest miejscem niezwykle urokliwym, co jest doskonałe dla najmłodszych. To miejsce wielu kamienic i zabytków, jak i kramów z zabawkami, dlatego każde dziecko znajdzie tam coś dla siebie, co sprawi, że będzie pod dużym wrażeniem tego miejsca.

7. Fontanna Trytona

To piękna budowla, która została zbudowana w latach 1700-01. Stworzona została na wzór słynnej rzymskiej fontanny del Tritone. To miejsce, które na pewno zostanie uwiecznione przez wiele dziecięcych aparatów i będzie wspaniałą pamiątką.

8. Dom Wagi

To kolejne bardzo ciekawe miejsce, które warto odwiedzić z dziećmi, gdyż wiąże się z nim ciekawa historia. Otóż w 1807 roku podczas oblężenia francuskiego w owy dom wbiło się aż 30 pocisków artyleryjskich. Na upamiętnienie tamtego wydarzenia wmurowano w elewację kulę armatnią.

9. Wieża Ziębicka

Również tę budowlę warto zobaczyć, będąc w Nysie z dziećmi. Charakteryzuje się ona tym, że w swojej fasadzie ma wmurowaną głowę lwa, który według lokalnych podań przywieziony został z wojennych wypraw.

10. Pałac Biskupi

To kolejne piękne miejsce warte odwiedzenia. Ciekawy jest tu fakt, że jego budowa trwała aż 100 lat. Nie zmienia to jednak faktu, że warto było tak długo go budować, gdyż efekt końcowy jest wręcz powalający. Każde dziecko, które go odwiedzi, od razu się w nim zakocha i będzie chciało w nim zamieszkać.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.