10 atrakcji w Pucku

Puck to miejscowość położona w województwie pomorskim, na Kaszubach, przy ujściu Płutnicy do Zatoki Puckiej.

Miejsce letniego wypoczynku wielu osób, miasto, które skrywa w sobie więcej, niż można myśleć.

1. Osada portowa

Zanim powstało miasto, na jego miejscu istniała osada portowa.

2. Prawa miejskie

Puck uzyskał prawa miejskie w 1349 roku.

3. XII-wieczna osada

Puck jako XII-wieczna osada należał do cystersów z Oliwy, a następnie do krzyżaków.

4. Zabytki

Puck to miasto, w którym znajduje się wiele zabytków. Wśród nich wymienić można między innymi: XIII-wieczny gotycki kościół pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła, drewniany szpital barokowy z około 1720 roku, neogotycki ratusz z 1865 roku, zabytkowe kamienice miejskie z przełomu XVIII i XIX wieku, fragmenty fundamentów średniowiecznego zamku krzyżaków.

5. Muzeum Ziemi Puckiej

Będąc w Pucku, można zajść do Muzeum Ziemi Puckiej i zapoznać się z historią miasta oraz jego okolic.

6. Port rybacki i port jachtowy

W Pucku znajdują się port rybacki i port jachtowy. W tym pierwszym miejscu powstały zręby polskiej floty, a miało to miejsce już w czasach Jagiellonów. Można przy nim przysiąść na ławce i podziwiać widok na Zatokę Puckiej, jak też kupić z kutra świeżo złowioną rybę.

W porcie jachtowym natomiast przyjrzeć się zacumowanym jachtom – mieszczą się tu jednostki o długości do 20 metrów i 2,8 metra głębokości. W porcie organizowane są cykliczne imprezy, jak między innymi Mistrzostwa Europy w formule Windsurfing i Foil oraz coroczny memoriał Juliusza Sieradzkiego w klasie Omega, organizowany z Pomorskim Okręgowym Związkiem Żeglarskim.

7. Zegar kwiatowy

W Pucku znajduje się zegar kwiatowy – w kształcie róży wiatrów, został on wykonany przez firmę REK ze Szczecina na zamówienie władz miasta dla uczczenia 100-lecia niepodległości Polski.

8. Huta szkła artystycznego

Na terenie miasta znajduje się huta szkła artystycznego PUCK GLAS, obok niej zaś szlifiernia. Na własne oczy można zobaczyć technikę wydmuchiwania szkła i posłuchać o sposobach jego obróbki.

9. Harcerski Ośrodek Morski

W Pucku mieści się Harcerski Ośrodek Morski, funkcjonuje w nim wypożyczalnia łodzi.

10. Atrakcje

Turyści, chcący aktywnie spędzić czas, mogą skorzystać z atrakcji, jakimi w Pucku są minigolf, skatepark czy przejść się ścieżką dydaktyczno-przyrodniczą.

4.6/5 - (liczba ocen: 5)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.