Co warto zobaczyć we Wrocławiu w jeden dzień – Najlepsze Atrakcje Turystyczne

Wrocław jest jednym z większych i bardziej znanych miast w naszym kraju. Jest to miasto chętnie odwiedzane przez turystów za sprawą wielu atrakcji i ciekawych miejsc jakie możemy tutaj zobaczyć. Wybierając się do Wrocławia warto wiedzieć na co szczególnie zwrócić uwagę.

Pierwszym i głównym miejscem jakie obowiązkowo trzeba odwiedzić jest Wrocławski Rynek. Jest to ogromna przestrzeń o powierzchni prawi czterech hektarów. W około mamy masę różnego rodzaju zabudowań, które mogą zachwycać. Na rynku we Wrocławiu znajdziemy dwa ratusze, nowy i stary. Warto również zwrócić uwagę na kilka szczególnych kamienic takich jak na przykład Kamienica pod Gryfami, Kamienica pod Złotym Dzbanem, czy Kamienica pod Siedmioma Elektorami.Wrocławski rynek to także miejsce odbywania się bardzo wielu imprez, koncertów. Każdego roku organizowana jest tu zabawa sylwestrowa, a w sezonie letnim wiele innych uroczystości. Warto dlatego to miejsce jak najbardziej w tym mieście odwiedzić.

Zobacz też -> Wrocław spod znaku wege – gdzie zjeść na mieście? 

Kolejnym wartym uwagi miejscem jest na pewno znajdująca się we Wrocławiu Archikatedra Św. Jana Chrzciciela. Katedra ta znajduje się na miejscu wcześniejszych obiektów sakralnych. Katedrę może zwiedzić każdy z nas. Można zwiedzać taras widokowy na wieży, a także barokowe kaplice. Trzeba jednak liczyć się z tym, że nie są one dostępne do zwiedzania każdego dnia i najlepiej sprawdzić dostępność na stronie internetowej Archikatedry Św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu.

Jeśli już znajdziemy się we Wrocławiu i będziemy zwiedzać wspomnianą archikatedrę, to warto również zobaczyć cmentarz parafialny, który znajduje się przy ulicy Odona Bujwida 51. Możemy tam znaleźć wiele zabytkowych i starych już grobowców. Oczywiście pośród nich przeważająca ilość to grobowce stosunkowo nowe.

Nie można nie być we Wrocławiu i nie odwiedzić tutejszego ZOO. Wiele osób uważa, że każde ZOO wygląda tak samo, prawda jest jednak taka, że Wrocławskie jest naprawdę niezwykłe. Jest najstarszym ZOO w naszym kraju, co nadaje temu miejscu prestiżu.Wrocławski Ogród Zoologiczny został założony w roku 1865. Ma więc już naprawdę sporą historię. W ogrodzie tym znajduje się aktualnie ponad 10 tysięcy zwierząt.

Zobacz też -> Najmłodsze wrocławskie krasnale. Gdzie je znaleźć?

Powierzchnia zajmowana przez tutejsze ZOO to ponad 30 hektarów. Jest to więc naprawdę bardzo dużo.
Warto wiedzieć, że w tutejszym ZOO znajduje się bardzo wiele zabytkowych obiektów, które również jak najbardziej są warte poświęcenia im naszej uwagi. Jest to na przykład Niedźwiedzia Baszta, która przez lata funkcjonowania tego miejsca prezentowała nie tylko niedźwiedzie ale także inne zwierzęta. Warto również zwrócić uwagę na wejściową bramę, która pochodzi z roku 1935.

We Wrocławiu mamy bardzo wiele atrakcji i ciekawych miejsc do zobaczenia. Dużo zależy od tego czy zamierzamy odwiedzać zabytki i typowe atrakcje turystyczne, dla których do tego miasta się przyjeżdża, czy wolimy zobaczyć coś całkowicie innego, na co zazwyczaj turyści nie zwracają uwagi i o czym nie mówią przewodnicy.

Mamy tu przecież masę wartych odwiedzenia restauracji, knajpek. Warto również nacieszyć wzrok ciekawymi i ładnym krasnalami, jakie we Wrocławiu odnajdziemy. Jeśli mamy trochę czasu to warto zrobić sobie wycieczkę po Wrocławiu w celu poszukiwania krasnali, które są porozrzucane po mieście. Może być to naprawdę świetna forma zabawy, a przy tym zobaczymy wiele ciekawych i wartych uwagi miejsc, o których w przewodnikach niekoniecznie piszą.

Zobacz też -> Co warto zobaczyć w Polsce – Najlepsze Atrakcje Turystyczne

Wrocław kojarzy się większości również z Halą Stulecia. Warto ją odwiedzić, ponieważ nie bez powodu znalazła się ona na liście UNESCO. Została ona otwarta w roku 1913. Znajduje się ona stosunkowo blisko Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego dlatego tym bardziej warto ją zobaczyć. Hala jest dostępna nie tylko do oglądania jej z zewnątrz ale również można zwiedzić jej wnętrze. Po zakupie biletu można wejść do jej wnętrza, a także zapoznać się z jej historią, która została w ciekawy sposób zaprezentowana na multimedialnej wystawie. Hala Stulecia jest takim znakiem rozpoznawczym Wrocławia. Obiekt, który powstał przed Wojnami Światowymi, przetrwał je i można podziwiać go po dziś dzień. Wygląd i historia tego miejsca robią naprawdę ogromne wrażenie na zwiedzających.

Jeszcze jednym wartym zobaczenia miejscem jest Park Mikołaja Kopernika, który znajduje się na Starym Mieście. Park ten jest stosunkowo młodym miejscem, ponieważ został oficjalnie otwarty w roku 1967. Wcześniej jednak funkcjonowały tu już inne parki. Na przestrzeni lat zmieniano głównie ich nazwy i trochę je modernizowano. W parku znajdziemy wiele roślin takich jak na przykład cisy, buki, wiciokrzewy, klony, a także wiele innych. Jest to przepiękne miejsce gdzie Wrocławianie chętnie spędzają swój wolny czas. Jeśli znajdziemy się już w okolicach rynku i Starego Miasta, to jak najbardziej warto również tutaj wstąpić.

Wrocław jest miastem pełnym atrakcji. Zobaczenie ich wszystkich zajmuje naprawdę sporo czasu i nie każdy może sobie niestety na to pozwolić. Warto dlatego wybrać te konkretne miejsca, które najbardziej nas interesują.Napisz w komentarzu na dole swoją opinię. Napisz co warto zobaczyć we Wrocławiu.Co warto zobaczyć we Wrocławiu

Co warto zobaczyć we Wrocławiu w jeden dzień – Najlepsze Atrakcje Turystyczne
4.9 (97.63%) 211 głosów
Jeżdżą kamperem po całej Europie i opisują to na b... źródło: dookolaeuropy.blogspot.com Zadałem kilka pytań Kasi i Kornelowi z bloga Kamperem w świat Czym się zajmujecie? Od dwóch lat mieszkamy...
100+ najlepszych zdjęć z Hiszpanii i ciekawostki o... W Hiszpanii jest najwięcej barów ze wszystkich krajów Unii Europejskiej. 1 bar przypada na 129 osób. Co ciekawe, Hiszpania nie brała udziału w I ...
10 rzeczy których nie wiedziałeś o grillowaniu Sezon grillowania czas zacząć! Jeśli chodzi o jedzenie z grillu, pierwszą rzeczą, która przychodzi do naszego umysłu jest rozkosznie wyraziste sło...
Zwiedzanie Krakowa – miasto tysiąca lat pisa... Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem Portal Kraków Zwiedzanie współpracuje z najbardziej kompetentnymi i uwielbianymi przez zwiedzających przewodnikami...
7 niesamowitych Aqua Parków które trzeba odwiedzić... Ponieważ lato już jest tuż za rogiem, wielu z nas zaczęło finalizować nasze plany podróży. Jeśli brakuje Ci planów na lato, to wiedz, że jest wiel...

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Popularne

Zobacz też

praga
Co warto zobaczyć w Pradze – 10 fantastycznych atrakcji
15 najlepszych zdjęć z Portugalii i ciekawostki o Portugalii
15 najlepszych zdjęć z Portugalii i ciekawostki o Portugalii
ciekawostki i zdjęcia z Hiszpanii
15 najlepszych fotografii z Hiszpanii i ciekawostki o Hiszpanii
Najlepsze zdjęcia z Włoch
Najlepsze zdjęcia z Włoch i 15 ciekawostki o Włoszech
Muzyka podczas podróży
Egzotyczna wyprawa w zasięgu ręki
Egzotyczna wyprawa w zasięgu ręki
wspinaczka
Wyjazdy motywacyjne
Największe miasta świata
Największe miasta świata
Atrakcje na wakacje
Fajne atrakcje na wakacje
5 zasad zarządzania gotówką na wakacjach
5 zasad zarządzania gotówką na wakacjach
Wyszukiwarka sal konferencyjnych i hoteli – nie tylko dla organizatorów eventów
Dlaczego warto wykupić assistance samochodowe
Dlaczego warto wykupić assistance samochodowe przed podróżą?
Solidne Buty
Solidne Buty
5 przydatnych gadżetów dla podróżnika
5 przydatnych gadżetów dla podróżnika
Polskie Morze
10 rzeczy które warto zobaczyć w Zielonej Górze
10 rzeczy które warto zobaczyć w Zielonej Górze
Krakowie
Co warto zobaczyć w Krakowie w jeden dzień
polska (9)
20 najlepszych zdjęć z Polski i ciekawostki o Polsce
Urlop zimowy – propozycje spędzenia
Urlop zimowy – propozycje spędzenia
Które kurorty narciarskie w Europie warto odwiedzić w 2017 roku
Które kurorty narciarskie w Europie warto odwiedzić w 2017 roku?
Dokąd lecieć na zimowe wakacje
Co brać na zimowe wakacje – Lista rzeczy które warto wziąć
Szczyrk jako alternatywa dla zatłoczonego Zakopanego
Szczyrk jako alternatywa dla zatłoczonego Zakopanego
Nowa Zelandia | Fajne Podróże 45
50+ najlepszych zdjęć z Nowej Zelandii i ciekawostki
Ameryka Południowa
132 najlepsze zdjęcia z Ameryki Południowej plus ciekawostki
polska (9)
20 najlepszych zdjęć z Polski i ciekawostki o Polsce
Chile | Fajne Podróże 30
50 wspaniałych zdjęć z Chile zrobionych w odpowiednim momencie
włocław
Wrocław spod znaku wege – gdzie zjeść na mieście?
Konkurs! Wygraj weekend w hotelu Ossa!
Jestem zmęczony tymi samymi, starymi hotelami
Jestem zmęczony tymi samymi, starymi hotelami
Malediwy
Hotele na Malediwach