Co warto zobaczyć w Bieszczadach – Najlepsze Atrakcje Turystyczne

Bieszczady są górami chętnie odwiedzanymi przez turystów nie tylko z Polski ale z całej Europy. W rejonie Bieszczad mamy masę atrakcji turystycznych, które powinny zaciekawić nawet najwybredniejsze osoby. Oprócz ciekawych budowli, zabytków, mamy tu wspaniałą przyrodę, która jest dla przyjeżdżających tu turystów na pierwszym miejscu. Co warto zobaczyć w Bieszczadach?

BieszczadyObowiązkowym miejscem, które powinniśmy odwiedzić będąc w Bieszczadach jest Solina. To właśnie tutaj każdego roku na wczasy przyjeżdża ogromna ilość turystów, którzy chcą spędzić urlop w przepięknym miejscu. Każdy kto się tutaj znajdzie powinien zatrzymać się nad Solińskim Jeziorem. Nie jest ono jednak jedyną atrakcją Soliny.

Warto poświęcić odrobinę naszego czasu na zobaczenie solińskiej zapory. Jest ona naprawdę sporych rozmiarów przez co warta jest uwagi. Co ciekawe elektrownia, która się tutaj znajduje wraz z zaporą udostępnione są dla zwiedzających. Jest więc to spora atrakcja tego miejsca.W Bieszczadach mamy także kilka przepięknych cerkwi, które warto zobaczyć na własne oczy. Jest to na przykład cerkiew znajdująca się w Bereźnicy Wyżnej, a także cerkiew z miejscowości Górzance. Ta pierwsza cerkiew powstała w 1839 roku.

Nie jest ona może zbyt zachwycająca z zewnątrz. Warto jednak wejść do jej wnętrza, ponieważ znajdziemy tu wspaniały ikonostas pochodzący z okolic XVII wieku.

Druga z cerkwi to cerkiew pod wezwaniem Św. Paraskewy. Podobnie jak poprzednia z zewnątrz nie zachwyci za bardzo. Pochodzi ona z okolic XIX wieku, więc nie jest również bardzo stara. Wnętrze tej cerkwi jednak również zachwyca a to za sprawą znajdujących się tutaj płaskorzeźb, które przedstawiają różnych świętych. Są to dzieła sztuki jedyne w swoim rodzaju, których nie zobaczymy raczej nigdzie indziej. Z tego też powodu cerkiew ta jest tak bardzo warta uwagi.

Z cerkwi warto także zapoznać się jeszcze z tymi, które znajdują się w takich miejscowościach jak Hoszów, Równia, Smolink, Michniowiec, Turzańsk czy Komańcza. Są to jedne z piękniejszych i wartościowszych obiektów sakralnych znajdujących się w tym rejonie naszego kraju.Bieszczady to rejon, przez który po części przebiega szlak architektury drewnianej. Z tego też właśnie powodu podziwiamy cerkwie, które zostały już wcześniej wymienione. Jest ich na tym szlaku znacznie więcej, jednak zwiedzenie ich wszystkich zajmie naprawdę sporo czasu. Jeśli nie mamy go zbyt wiele, to lepiej spożytkować go na podziwianiu przyrody i wędrowaniu po górskich szlakach.

Bieszczady to przecież nie tylko zabytki, a przede wszystkim wspaniała przyroda, którą możemy podziwiać wędrując po wielu szlakach turystycznych. W samych tylko okolicach Jeziora Solińskiego znajdziemy kilka szlaków, które warto poznać bliżej. Są tu szlaki, którymi zainteresują się głównie osoby z doświadczeniem w górskich wędrówkach, jak również i szlaki, na których świetnie odnajdą się osoby początkujące, ponieważ nie wszystkie są bardzo wymagające.

Jeśli znudzi nam się wędrowanie po górskich szlakach, to warto odwiedzić miejscowość Lutowiska. To tutaj znajduje się wspaniały żydowski kirkut. W tym miejscu odnajdziemy wiele żydowskich nagrobków, które dziś niszczeją i nikt się nimi nie opiekuje. Miejsce te naprawdę wprowadza turystów w zadumę. Nie jest jednak zbyt popularne, przez co w spokoju będziemy mogli je zwiedzić i pooglądać pozostałości po dawnej gminie żydowskiej, która tę okolicę zamieszkiwała.Warto także pojechać do miejscowości Łopienka. Jest to tak zwana wieś widmo, ponieważ została cała wysiedlona podczas ostatniej wojny. W tej miejscowości dawniej znajdowało się sporej wielkości sanktuarium. Było to podobno największe sanktuarium w rejonie Bieszczad. Dziś mamy szansę podziwiać pozostałości po nim. Warto jak najbardziej to uczynić.

Jeszcze jedną wartą uwagi atrakcją Bieszczad jest na pewno tutejsza kolej wąskotorowa. Każdy z nas może zakupić bilet i wybrać się w podróż ciuchcią po przepięknych rejonach Bieszczad. Bilety nie są może najtańsze jednak wrażenia jakie nam towarzyszą podczas wycieczki są nie do opisania. Jeśli chcieliśmy kiedykolwiek zobaczyć wspaniałą przyrodę Bieszczad w miarę z bliska, a nie mieliśmy ochoty, bądź siły wędrować po górach i tutejszych okolicach, to kolej wąskotorowa daje nam szansę na spełnienie naszego marzenia. Jak najbardziej warto więc z takiej możliwości korzystać.

W Bieszczadach naprawdę jest masa rzeczy wartych zobaczenia. To co uda nam się zwiedzić w dużej mierze zależy także od tego, w jaki sposób będziemy podróżować po tym regionie naszego kraju. Możemy zwiedzać Bieszczady pieszo, samochodem, bądź na przykład przemierzając je rowerem. Każdy wybór ma swoje wady i zalety. Podróżując samochodem ominiemy wiele przepięknych miejsc i górskich szlaków. Wędrując pieszo nie zobaczymy wielu zabytkowych obiektów, ponieważ zapewne braknie nam na to czasu. Rowerem natomiast mamy szanse odwiedzić wiele przepięknych cerkwi. Musimy więc dokonać wyboru, jednak najlepszym wyborem będzie decyzja dotycząca tego, że w przyszłości będziemy w Bieszczady wielokrotnie powracać.

Macie jeszcze jakieś propozycje? Co warto zobaczyć w Bieszczadach?

Co warto zobaczyć w Bieszczadach – Najlepsze Atrakcje Turystyczne
4.8 (96.36%) 11 głosów
20 ciekawostek o Brazylii Brazylia kojarzy nam się z cudownym słońcem i sambą. No cóż, karnawał nie trwa tu co prawda wiecznie, ale i tak warto odwiedzić ten kraj i przekon...
Wrocław spod znaku wege – gdzie zjeść na mieście?... Choć Wrocław słynie z klusek śląskich i mięsnych rolad, warto wiedzieć, że to piękne miasto jest także rajem dla wegetarian i wegan. Zarówno w pob...
100+ niesamowitych zdjęć z Australii i Oceanii plu... W Australii żyje 750 tysięcy dzikich wielbłądów. Jest to gigantyczny kraj. W jej obszarze można by zmieścić większość państw europy. Jest najmniejszym...
Magia Singapuru Singapur to jedno z najdroższych miast na świecie. Warto więc znać sposoby na zaoszczędzenie na tej wyspie wielkości Warszawy. Znajdziemy tutaj za...
Co to jest HandyShower – Bieżąca woda dla 15... Inżynier Zdzisław Iwanejko stworzył urządzenie, które może rozwiązać wielki problem: brak dostępu do podstawowych urządzeń sanitarnych i bieżącej wody...

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Popularne

Zobacz też

praga
Co warto zobaczyć w Pradze – 10 fantastycznych atrakcji
15 najlepszych zdjęć z Portugalii i ciekawostki o Portugalii
15 najlepszych zdjęć z Portugalii i ciekawostki o Portugalii
ciekawostki i zdjęcia z Hiszpanii
15 najlepszych fotografii z Hiszpanii i ciekawostki o Hiszpanii
Najlepsze zdjęcia z Włoch
Najlepsze zdjęcia z Włoch i 15 ciekawostki o Włoszech
Muzyka podczas podróży
Egzotyczna wyprawa w zasięgu ręki
Egzotyczna wyprawa w zasięgu ręki
wspinaczka
Wyjazdy motywacyjne
Największe miasta świata
Największe miasta świata
Atrakcje na wakacje
Fajne atrakcje na wakacje
5 zasad zarządzania gotówką na wakacjach
5 zasad zarządzania gotówką na wakacjach
Wyszukiwarka sal konferencyjnych i hoteli – nie tylko dla organizatorów eventów
Dlaczego warto wykupić assistance samochodowe
Dlaczego warto wykupić assistance samochodowe przed podróżą?
Solidne Buty
Solidne Buty
5 przydatnych gadżetów dla podróżnika
5 przydatnych gadżetów dla podróżnika
Polskie Morze
10 rzeczy które warto zobaczyć w Zielonej Górze
10 rzeczy które warto zobaczyć w Zielonej Górze
Krakowie
Co warto zobaczyć w Krakowie w jeden dzień
polska (9)
20 najlepszych zdjęć z Polski i ciekawostki o Polsce
Urlop zimowy – propozycje spędzenia
Urlop zimowy – propozycje spędzenia
Które kurorty narciarskie w Europie warto odwiedzić w 2017 roku
Które kurorty narciarskie w Europie warto odwiedzić w 2017 roku?
Dokąd lecieć na zimowe wakacje
Co brać na zimowe wakacje – Lista rzeczy które warto wziąć
Szczyrk jako alternatywa dla zatłoczonego Zakopanego
Szczyrk jako alternatywa dla zatłoczonego Zakopanego
Nowa Zelandia | Fajne Podróże 45
50+ najlepszych zdjęć z Nowej Zelandii i ciekawostki
Ameryka Południowa
132 najlepsze zdjęcia z Ameryki Południowej plus ciekawostki
polska (9)
20 najlepszych zdjęć z Polski i ciekawostki o Polsce
Chile | Fajne Podróże 30
50 wspaniałych zdjęć z Chile zrobionych w odpowiednim momencie
włocław
Wrocław spod znaku wege – gdzie zjeść na mieście?
Konkurs! Wygraj weekend w hotelu Ossa!
Jestem zmęczony tymi samymi, starymi hotelami
Jestem zmęczony tymi samymi, starymi hotelami
Malediwy
Hotele na Malediwach