Co warto zobaczyć w Bratysławie w jeden dzień – Najlepsze Atrakcje

Bratysława to bardzo ładne miasto, chociaż nie tak znane jak inne stolice Europy. Oto lista rzeczy którą warto zobaczyć w jeden dzień. Wybierz obiekty najbardziej odpowiednie dla Ciebie. Co warto zobaczyć w Bratysławie w jeden dzień:

Stare miasto

Stare miastoTo serce miasta, gdzie przewijają się liczni turyści robiący zdjęcia lub przesiadujący w małych kawiarenkach pod parasolami. Niezbyt duża starówka z mnóstwem restauracji, pubów, kawiarenek. Warto skorzystać z restauracji oferujących regionalne jedzenie i ze sklepów z pamiątkami. Większość ulic wyłączona jest z ruchu samochodowego. Ułatwia to pieszym życie. Co roku w grudniu odbywa się tutaj jarmark świąteczny. Wszędzie jest przyjaźnie. Bardzo dobre miejsce na nie męcząca wycieczkę.

Zamek Hrad

Bratysława

Znajduje się na wzgórzu nad Dunajem. Znajdziemy tutaj wieżę koronacyjną, wystawy historyczne takie jak meble i zegary oraz muzeum muzyki. Wieża Koronacyjna to idealny punkt widokowy i dobre miejsce do robienia zdjęć). Zamek Hrad imponująco wygląda z daleka, jest dobrze oświetlony, dodaje miastu uroku.

Muzeum sztuki nowoczesnej

danubiana
źródło: danubiana.sk

Jest to prawdziwy skarb około 30 minut autobusem od centrum miasta Bratysławy. Miejsce jest wspaniałe. Znajdziemy je na cyplu wystającym w środku Dunaju. Dostaniemy się tam jadąc autobusem numer 90 który jedzie bezpośrednio do galerii. Najbardziej niesamowite muzeum sztuki nowoczesnej, jaki kiedykolwiek widziałem. Trzeba pamiętać, że w poniedziałki wszystkie muzea są zamknięte.

Niebieski Kościół św. Elżbiety

Niebieski Kościół św. Elżbiety

Uroczy kościółek w pastelowych barwach. Robi niesamowite wrażenie. Jest jedyny w swoim rodzaju. Środek również całkowicie inny niż w przeciętnym Kościele

Obserwatorium UFO

Obserwatorium UFOMożna wybrać się tutaj na drinka i podziwiać panoramę miasta. Wspaniały widok na zamek i centrum miasta. Jeśli mamy ochotę coś wypić czy zjeść przy stoliku, warto zarezerwować wcześniej stolik. Wjazd jest płatny. 7.50 euro za osobę.

Katedra świętego Marcina

 Katedra Św. Marcina

Gotycka katedra. Jest tam wieża z kopułą zwieńczoną repliką korony świętego Stefana. Piękne gwieździste sklepienie. Jest to jedno z niewielu sklepień zachowanych w Europie w takim stanie. Z pewnością warto zobaczyć, jeśli ktoś interesuje się zabytkami sakralnymi.Brama Michalska

Jest to jedyna zachowana brama miejska w Bratysławie. Teraz w jej okolicy znajduje się duża ilość lokali gastronomicznych. Brama Michalska to jedno z „kluczowych” miejsc w Bratysławie. Jak już tak jesteśmy to nie można tego zabytku ominąć. Jest to zarazem wejścia na Starówkę.

Ruiny zamku Devin

Ruiny zamku Devin

Ruiny zamku na skale nad ujściem rzeki Moravy do Dunaju, łatwy dojazd samochodem, jak i autobusem. Otwarty. Malowniczo położone, na szczycie wapiennego wzgórza. Ruiny zamku Devin znajdują się około osiem kilometrów od centrum Bratysławy.

Čumil

Čumil Bratysława

Pomnik powstał jako część projektu rewitalizacji centrum Bratysławy. Zamontowano go w 1997 roku i się jednym z chętniej fotografowanych pomników w Bratysławie. Trzeba też dotknąć Čumila żeby mieć szczęście. Dobre miejsce do robienia pamiątkowych selfie.

Pomnik żołnierza Napoleońskiego

Pomnik żołnierza Napoleońskiego

Pomnik budzi zainteresowanie zwiedzających. Idealne miejsce do sweet foci z Bratysławy. Niedaleko znajdziemy sklepy z pamiątkami za 1 euro.

Slavín

Slavín

Slavín to jedyny działający cmentarz wojenny w Bratysławie i zarazem pomnik żołnierzy radzieckich. Zadbane miejsce, ładnie zrobione. Jest wyższy niż sobie wyobrażałem. Warto wybrać się tutaj w nocy i podziwiać panoramę miasta.

Jestem mile zaskoczony Bratysławą. Nie spodziewałam się tak klimatycznego i ciekawego miejsca.

Napisz w komentarzu na dole swoją opinię. Napisz co warto zwiedzić w Bratysławie według Ciebie. Jakie najbardziej podobają się Wam atrakcje turystyczne?Bratysława nocą:

Co warto zobaczyć w Bratysławie w jeden dzień – Najlepsze Atrakcje
4.9 (98.81%) 168 głosów
Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa podróży dla Bus... Kobiety dziś stale podróżują po całym świecie. Większości udaje się z powodzeniem pogodzić życie zawodowe z prywatnym. Statystyki pokazują, że prawie ...
Największe miasta USA Stany Zjednoczone są ogromne. Posiadają bardzo wiele miast, miasteczek i wsi. Decydując się na wycieczkę do USA warto odwiedzić jedne z największych m...
Solidne Buty Pakując się na wakacje należy pamiętać przede wszystkim o niezbędnych dokumentach oraz odpowiednim zasobie gotówki. Równie ważne jest ubranie, dosto...
Luwr czyli największe muzeum sztuki na świecie ... Luwr to największe muzeum sztuki na świecie które powstało w 1190 roku. Na początku obiekt pełnił funkcje twierdzy obronnej. Po około dwustu latach pr...
Co warto zobaczyć w Egipcie w jeden dzień lub week... Egipt jest jednym z chętniej odwiedzanych państw Afrykańskich przez naszych rodaków. Wyjeżdżamy tam na urlop praktycznie w każdej porze roku, poni...

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Popularne

Zobacz też

praga
Co warto zobaczyć w Pradze – 10 fantastycznych atrakcji
15 najlepszych zdjęć z Portugalii i ciekawostki o Portugalii
15 najlepszych zdjęć z Portugalii i ciekawostki o Portugalii
ciekawostki i zdjęcia z Hiszpanii
15 najlepszych fotografii z Hiszpanii i ciekawostki o Hiszpanii
Najlepsze zdjęcia z Włoch
Najlepsze zdjęcia z Włoch i 15 ciekawostki o Włoszech
Muzyka podczas podróży
Egzotyczna wyprawa w zasięgu ręki
Egzotyczna wyprawa w zasięgu ręki
wspinaczka
Wyjazdy motywacyjne
Największe miasta świata
Największe miasta świata
Atrakcje na wakacje
Fajne atrakcje na wakacje
5 zasad zarządzania gotówką na wakacjach
5 zasad zarządzania gotówką na wakacjach
Wyszukiwarka sal konferencyjnych i hoteli – nie tylko dla organizatorów eventów
Dlaczego warto wykupić assistance samochodowe
Dlaczego warto wykupić assistance samochodowe przed podróżą?
Solidne Buty
Solidne Buty
5 przydatnych gadżetów dla podróżnika
5 przydatnych gadżetów dla podróżnika
Polskie Morze
10 rzeczy które warto zobaczyć w Zielonej Górze
10 rzeczy które warto zobaczyć w Zielonej Górze
Krakowie
Co warto zobaczyć w Krakowie w jeden dzień
polska (9)
20 najlepszych zdjęć z Polski i ciekawostki o Polsce
Urlop zimowy – propozycje spędzenia
Urlop zimowy – propozycje spędzenia
Które kurorty narciarskie w Europie warto odwiedzić w 2017 roku
Które kurorty narciarskie w Europie warto odwiedzić w 2017 roku?
Dokąd lecieć na zimowe wakacje
Co brać na zimowe wakacje – Lista rzeczy które warto wziąć
Szczyrk jako alternatywa dla zatłoczonego Zakopanego
Szczyrk jako alternatywa dla zatłoczonego Zakopanego
Nowa Zelandia | Fajne Podróże 45
50+ najlepszych zdjęć z Nowej Zelandii i ciekawostki
Ameryka Południowa
132 najlepsze zdjęcia z Ameryki Południowej plus ciekawostki
polska (9)
20 najlepszych zdjęć z Polski i ciekawostki o Polsce
Chile | Fajne Podróże 30
50 wspaniałych zdjęć z Chile zrobionych w odpowiednim momencie
włocław
Wrocław spod znaku wege – gdzie zjeść na mieście?
Konkurs! Wygraj weekend w hotelu Ossa!
Jestem zmęczony tymi samymi, starymi hotelami
Jestem zmęczony tymi samymi, starymi hotelami
Malediwy
Hotele na Malediwach